12 Ekim 2019 Cumartesi

Öğrencilerimizle ilk dersimizi gerçekleştirdik.

  • RoboKod İzmir Robotik ve Kodlama Eğitimleri hakkında öğrencilerimiz bilgilendirildi. Eğitimin amacı, kapsamı, süresi ve ürün hazırlama aşamaları anlatıldı.
  • Aliağa Ortaokulu BT Sınıfı Kullanımı ve dikkat edilmesi gereken güvenlik tedbirleri öğrencilere aktarıldı.
  • Öğrencilerimizle etkin iletişim ve dosya/doküman paylaşımı için birer Google Hesabı edinmeleri sağlandı. Hali hazırla Google hesabı olan öğrenciler ve yeni hesap sahibi olan öğrencilere Gmail üzerinden e-posta gönderimi sağlandı. Eğitmen e-posta adresi öğrencilerle paylaşıldı, burada istedikleri zaman öğretmen ile iletişim kurabilecekleri anlatıldı.
  • Sonraki haftalarda Google hesabı ile projelerini, dosyalarını, dokümanlarını depolamaları, gerektiğinde paylaşabilmeleri için Google Drive kullanacakları anlatıldı.
  • Blok tabanlı Kodlama için kullanılacak olan MBlock öncesi, MBlock’un da temel yapısına sahip MIT Medya Lab tarafından ücretsiz olarak hazırlanan ve kullanıma sunulan Scratch platformunun 2.0 versiyon üzerinde temel işlemler gerçekleştirildi (Kukla ekleme, renklendirme, dekor-sahne, kukla-kılık ilişkileri, kod alanı, kaydetme)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir