ProjeLab Ekibi İYTE Robot Yarışmalarındaydı

Ekim 24, 2018

Alp Oğuz Anadolu Lisesi ProjeLab ekibi 20 Ekim Cumartesi günü İYTE Robot Yarışmalarına Katıldı

20 Ekim Cumartesi günü, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) IEEE öğrenci kulübünce yedincisi düzenlenen İZTECH Roboleague robot yarışmalarına, Alp Oğuz Anadolu Lisesi ProjeLab ekibindeki öğrenciler davet edildiler. Önümüzdeki yıllarda benzer yarışmalara katılmak üzere kodlama, robotik, 3B modelleme ve mobil aplikasyon geliştirme konularına eğitim almayı sürdüren ProjeLab ekibi öğrencileri, robot yarışmalarından üç kategoriyi (mini sumo, arazi, çizgi izleyen robotlar) izleme imkânı buldu. Organizasyonun açılış programı sonrası İYTE Rektörü Prof.Dr. Mustafa Güden ile de fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler. Robot yarışmalarının yanında Türkiye’nin en büyük teknoparklarından biri olan İYTE Teknoparkı da ziyaret eden ProjeLab öğrencileri, teknoloji alanında ürün geliştirmekte olan, ar-ge faaliyetleri yürüten şirketlerle de görüşme sağladı.

Tübitak bilim projeleri için, ulusal ve uluslar arası bilim ve teknoloji temalı yarışmalara hazırlanmakta olan ProjeLab ekibi öğrencileri, önümüzdeki aylarda gerçekleşecek robot yarışmalarına projeleri ile katılmayı hedefliyor.

Tübitak bilim projeleri için, ulusal ve uluslar arası bilim ve teknoloji temalı yarışmalara hazırlanmakta olan ProjeLab ekibi öğrencileri, önümüzdeki aylarda gerçekleşecek robot yarışmalarına projeleri ile katılmayı hedefliyor.

 

ProjeLab Nedir?

Alp Oğuz Anadolu Lisesi öğrencilerinden teknoloji projelerine ilgi duyan öğrencilerin oluşturduğu bir öğrenme ve ar-ge topluluğudur. Haftada altı saat yüz yüze çalışan, online işbirlikli çalışma yapabilen ekip üyeleri, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirebilen, teknolojinin güvenli ve bilinçli kullanımına model olabilen, STEM yaklaşımına uygun mühendislik tasarım döngüsünü kullanabilen, robot/yazılım projeleri geliştirebilen, prototip hazırlayabilen, zamanı iyi yönetebilen, girişimci bir topluluk olarak tanımlanabilecek ProjeLab, okul bünyesinde ve okulun dahili imkanları ile çalışmalarını sürdürmektedir.

İZTECH ROBOLEAGUE nedir? *

2012 yılından bu yana her yıl aktif bir şekilde düzenlenen ve bu yıl yedincisi düzenlenecek olan IZTECH RoboLeague yarışması, IEEE İYTE Öğrenci Kolu tarafından hayata geçirilmiş en büyük projelerden biri olup her sene 1000’in üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapmaktadır. İlk olarak İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün kuruluşunun 20. yılında gerçekleştirilmiş sonrasında gelenekselleşen teknik bir etkinlik olan IZTECH RoboLeague, robot teknolojilerinin sergilendiği, farklı kabiliyetlerde robotların birbirleriyle mücadele etme fırsatı bulduğu ve aynı zamanda teknoloji sektörünü kalifiye bir mühendis ve/veya teknik personel olmaya aday öğrencilerle buluşturmayı hedeflemiş bir organizasyondur. Bu etkinliği diğerlerinden farklı kılan özelliği, her sene çıtayı birkaç adım daha yükseklere taşıyarak yoluna devam etmesi ve Türkiye’de benzeri bulunmayan yenilikleri barındırarak bu alanda kendini yetiştirmiş yetenekli ve bilgili insanları hem kendi içlerinde hem de sektörle bir araya getiren samimi bir platform yaratmasıdır.
* http://irl.iyte.edu.tr/hakkimizda/

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 17 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.